Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
"Poszła Karolinka do Gogolina"...

Foto
Foto
Foto
Gogolin to małe miasteczko leżące 21 km na południe od Opola. Słynie głównie ze znanej w całej Polsce ludowej piosenki mówiącej o tym, gdzie "Poszła Karolinka". Ano do nas, a jej pomnik z Karliczkiem z flaszeczką wina, stoi vis à vis naszego biura.

Gogolin to stara osada robotnicza, której pisane dzieje sięgają XIII wieku. W naszym regionie od niepamiętnych czasów wydobywano kamień wapienny i do dziś cała okolica usiana jest starymi wapiennikami. W samym mieście wapna już się nie wytwarza, natomiast stare tradycje przemysłowe przejęła nowoczesna, leżąca opodal Cementownia
"Górażdże", wiodący w kraju producent cementu, wapna i produktów pochodnych.

Gogolin to zagłębie kultury ludowej. To właśnie w naszej gminie mieszkają i działają wybitni twórcy ludowi zdobiący misternie "kroszonki", czyli jajka wielkanocne i słynną opolską porcelanę.

Niedaleko Gogolina znajduje się mnóstwo turystycznych atrakcji: Pałac i Park w Mosznej, Góra św. Anny, Pałac i Sanatorium w Kamieniu Śląskim oraz wiele innych. Mamy niezłą infrastrukturę hotelarsko-gastronomiczną, usytuowaną w nowoczesnych obiektach i wyremontowanych starych pałacach, a liczne gospodarstwa agroturystyczne zapewniają szereg atrakcji, w tym także dania śląskiej regionalnej kuchni.

Tak więc zapraszamy serdecznie do nas. Pobyt na ziemi gogolińskiej może być ciekawą alternatywą dla osób czy grup, które znają już dobrze inne, bardziej popularne regiony turystyczne Polski. Nasze biuro ma gotowe programy zwiedzania nie tylko okolic Gogolina, ale i całej Opolszczyzny, których część znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. A więc chodźmy z Karolinką do GOGOLINA!


Aktualności

Kontakt
tel: 602 503 028
jawatour1@wp.pl   PIELGRZYMKA DO GRECJI „Śladami św. Pawła” (17-27.05.2023r.)
 

WYCIECZKA DO AUSTRII I BAWARII "ŚLADAMI TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI" (09-15.06.2023r.)
 

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7 
 

 47-320 Gogolin, ul. Strzelecka 2
tel.: 77 466 90 69
fax: 77 466 90 70
e-mail: jawatour1@wp.pl
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA